کد خبر : 98
تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 مرداد 1400 - 14:57

چراغ سبز استاندار گیلان برای گران شدن قیمت نان در استان؟!

چراغ سبز استاندار گیلان برای گران شدن قیمت نان در استان؟!

ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و آرد و نان گیلان در سالن غدیر استانداری با تأکید بر ضرورت تأسی از اندیشه‌های مولای متقیان حضرت علی (ع) به‌ویژه در حکمرانی و رسالت خطیر خدمت به مردم، اظهار کرد: برای جلب رضایتمندی و اعتماد افزایی جامعه بخش‌های مختلف اجرایی و

ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و آرد و نان گیلان در سالن غدیر استانداری با تأکید بر ضرورت تأسی از اندیشه‌های مولای متقیان حضرت علی (ع) به‌ویژه در حکمرانی و رسالت خطیر خدمت به مردم، اظهار کرد: برای جلب رضایتمندی و اعتماد افزایی جامعه بخش‌های مختلف اجرایی و نظارتی باید به انجام وظایف خود به‌صورت مستمر و با جدیت بیشتر اهتمام ورزند.

وی بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان آرد با اقداماتی همچون پرداخت تسهیلات در جهت ارتقای سطح کیفیت بسته‌های تحویلی به نانوایی‌ها تأکید کرد و گفت: افزایش بستر آموزش نانوایان با بهسازی و نوسازی دستگاه‌ها و نظارت‌های مضاعف می‌تواند زمینه تولید نان باکیفیت و رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان با یادآوری اینکه در گیلان به‌عنوان قطب تولید مرغ و جوجه یک‌روزه، باید دسترسی مصرف‌کنندگان با نرخ مصوب به سهولت صورت گیرد، افزود: در چنین شرایطی که دولت علیرغم تنگناهای اقتصادی و اعتباری، ارز مورد نیاز نهاده‌ها را تأمین و برای تولیدکنندگان اطمینان بخشی ایجاد کرده، مردم نیز نباید دغدغه مند باشند.

استاندار گیلان افزایش نظارت‌ها بر فروش خارج از شبکه آرد توسط برخی از نانوایی‌ها و برخورد با متخلفان را مورد تأکید کرد و گفت: در هر بخشی که سوءنیت محرز شود، تعزیرات حکومتی پس از گزارش بازرسی‌ها باید با جدیت ورود کند و در صورت تکرار تخلف، به مردم نیز اطلاع‌رسانی شود.

زارع با اشاره به تولید حدود ۱۱ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه به‌صورت متوسط ماهانه در گیلان و افزایش ۲۸ درصدی این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تشدید نظارت‌ها، رصد و پایش میدانی و راستی آزمایی شبکه توزیع از مبدأ تا مقصد باید با جدیت و به‌صورت مستمر انجام شود.

در این جلسه گزارش اقدامات قرارگاه ساماندهی مرغ و ذخایر نهاده‌های دامی توسط رئیس سازمان صمت، مدیرکل دامپزشکی و معاون جهاد کشاورزی استان، آخرین وضعیت تأمین، ذخیره‌سازی و حمل آرد و گندم توسط سرپرست اداره کل غله استان و نیز نحوه مدیریت آرد در رشت توسط فرماندار این شهرستان ارائه شد. / فارس