کد خبر : 963
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 شهریور 1400 - 23:12

بازگشت تماشاگران به ورزشگاه برای بازی ایران و کره جنوبی

بازگشت تماشاگران به ورزشگاه برای بازی ایران و کره جنوبی
یک مدیر ارشد فدراسیون فوتبال از بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها برای دیدار تیم ملی ایران با کره جنوبی در مهرماه خبر داد.

بعد از نهایی شدن میزبانی تیم ملی ایران از رقبای خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی، بحث بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها و استفاده از ظرفیت تماشاگران به منظور حمایت از تیم ملی مطرح شده است.

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال نیز به طور ضمنی اعلام کرد که برای بازی با سوریه امکان حضور هواداران وجود ندارد اما برای بازی بعدی تیم ملی در ورزشگاه آزادی، اقداماتی برای حضور تماشاگران واکسینه شده انجام خواهد شد.

بعد از بازی با سوریه، تیم ملی در دیدار دوم و سوم مهمان عراق و امارات است اما در دیدار چهارم در اواخر مهر ماه در ورزشگاه آزادی از قوی‌ترین رقیب خود یعنی کره جنوبی میزبانی خواهد کرد که اهمیت حضور تماشاگران در این دیدار دو چندان خواهد شد؛ در واقع تماشاگران مرد و زن مطابق آنچه دو سال قبل در مهر ۹۸ در برابر کامبوج رخ داد، می‌توانند ضمن بازگشت به ورزشگاه‌های فوتبال در دوران کرونا، تیم ملی را هم حمایت کنند.

دکتر امین نوروزی، مشاور پزشکی رئیس فدراسیون در این باره گفت: سیاست فدراسیون و شخص شهاب الدین عزیزی خادم، مبتنی بر ورود تماشاگران در ورزشگاه های فوتبال طی مسابقات است که با توجه به محدودیتی که این روزها به خاطر شیوع کرونا در کشور وجود دارد نیازمند اقدام مرحله به مرحله و کارشناسی شده است. طبق صحبت های ریاست فدراسیون، در بازی برابر کره جنوبی که ۲۰ مهرماه به میزبانی ایران برگزار می شود، با اولویت و تکریم جامعه پزشکی، تلاش خواهیم کرد برای حضور این عزیزان برای تماشای این مسابقه در ورزشگاه آزادی برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

مدیر پزشکی تیم های ملی در ادامه اضافه کرد: آنچه مسلم است، این امر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، طبق گایدلاین های پزشکی دوران کووید برای بازگشت تماشاچیان به ورزشگاه با ظرفیت محدود و با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به واکسینه بودن این عزیزان و همچنین طبق پروتکل ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت خواهد گرفت. در تلاش هستیم به عنوان اولین قدم این پروسه ورود تماشاگران به ورزشگاه ضمن تقدیر از تلاش های این گروه، زمینه بازگشت تماشاچیان به ورزشگاه را به شکل مرحله به مرحله پیش ببریم.

به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که با فروکش کردن کرونا در ایران طری دو ماه آینده و با افزایش ظرفیت واکسیناسیون و ایمن شدن بخش زیادی از جمعیت کشور، تماشاگران بعد از حدود دو سال به ورزشگاه‌ها برگردند و طلسم غیبت آن‌ها شکسته شود./ ایسنا