کد خبر : 767
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 مرداد 1400 - 9:06

معاون کل وزیر بهداشت :

چگونگی برگزاری مراسم‌ها سرنوشت آینده را روشن می‌کند

چگونگی برگزاری مراسم‌ها سرنوشت آینده را روشن می‌کند

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار تست مثبت کرونا داشتیم، گفت : با احتساب موارد مثبت کسانی که تست نمی‌دهند، تخمین زده می‌شود روزانه تا حدود ۲۲۰ هزار نفر از مردم به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند. ایرج حریرچی با اشاره به اینکه در ۱۴ استان علائم اولیه گذر

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۲۳۰ هزار تست مثبت کرونا داشتیم، گفت : با احتساب موارد مثبت کسانی که تست نمی‌دهند، تخمین زده می‌شود روزانه تا حدود ۲۲۰ هزار نفر از مردم به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.
ایرج حریرچی با اشاره به اینکه در ۱۴ استان علائم اولیه گذر از پیک پنجم را ملاحظه می‌کنیم، ابراز امیدواری کرد در هفته آینده این گذر از پیک بیشتر شود و بتوانیم تا دو هفته آینده با رعایت بیشتر مردم از پیک سهمناک پنجم ناشی از گونه دلتا، عبور کنیم.
وی ادامه داد: این گونه به نظر بیشتر ویروس شناسان جهان مسری‌ترین ویروسی است که تاکنون دیده شده است.
حریرچی افزود: شرایط در حال بهبود است و امیدواریم تعداد کشته‌ها نیز کاهش یابد.
معاون کل وزیر بهداشت گفت: فعلا روند ابتلا و روند بستری از ۱۴ استان از ۳۱ استان کشور، ثبات پیدا کرده و مقداری رو به کاهش است، اما متاسفانه میزان فوتی‌ها تا سه هفته دیگر، روند صعودی نسبی در رقم‌های بالا داشته باشد.
این‌مسوول خاطرنشان کرد : اینکه رفتار مردم در پنج روز آینده چگونه خواهد بود و این که مراسمات چگونه برگزار خواهد شد می‌تواند سرنوشت آینده را نیز روشن کند. / صدا و سیما