کد خبر : 595
تاریخ انتشار : جمعه 22 مرداد 1400 - 23:10

۴۰ درصد بیماران کرونایی در ۲۴ تا ۳۶ ساعت ابتدایی فوت می‌شوند

۴۰ درصد بیماران کرونایی در ۲۴ تا ۳۶ ساعت ابتدایی فوت می‌شوند
تنها آمار فوتی‌های بهشت رضا(ع) بین ۲۰۰ الی ۲۱۰ نفر است. این‌ها واقعیت‌هایی‌ست که همه ما مطلع ایم.

مدیر بخش مراقبت‌های ویژه کرونای بیمارستان امام رضا(ع) مشهد گفت: بیماران کرونایی زمانی که بدحال می‌شوند به بیمارستان مراجعه می‌کنند و این امر سبب شده تا ۴۰ درصد بیماران بیمارستان‌های قائم و امام رضا در ۲۴ تا ۳۶ ساعت ابتدایی فوت شوند.

دکتر علیرضا صداقت در برنامه «بایدها و نبایدهای درمان کرونا» که در کلاب‌هاوس برگزار شد، اظهارکرد: اوضاع اصلا خوب نیست و خوب هم پیش نمی‌رود. در یک موقعیت کاملا وحشتناک قرار گرفته‌ایم، اما آیا در این وضعیت بحرانی باید منتظر مقصر جلوه دادن یکدیگر باشیم یا دست به اقدامات مفید و سریع بزنیم. بیمارستان‌ها پر و تخت‌ها اشغال است، تیم درمانگر هم خسته شده‌اند و کرونا می‌تازاند.

وی با اشاره به شرایط بیمارستان‌ها، افزود: جوان، پیر، دختر و پسر می‌میرند و این‌ها را براساس اعداد و ارقام می‌گوییم. اگر در اخبار رسمی می‌گویند فوتی‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثلا ۸۰ مورد است، باز براساس همان صحبت‌های رسمی این عدد فوتی‌ها را باید ضربدر سه تا سه‌ونیم هم بکنیم. تنها آمار فوتی‌های بهشت رضا(ع) بین ۲۰۰ الی ۲۱۰ نفر است. این‌ها واقعیت‌هایی‌ست که همه ما مطلع ایم. یک روز فوتی‌ها را بالا و یک روز پایین عنوان می‌کنند و نوعی بازی با اعداد شده است ولی باید به این بیاندیشیم که این‌ها ۷۰ خانواده هستند که سرپرست خانوار یا عزیزی را از دست می‌دهند و زمانی که ۷۰ نفر می‌میرند، ۵۰۰ فرد نزدیک آن‌ها هم مبتلا هستند.

صداقت اظهار کرد: ۲۵ نفر از ۲۷ بیمار کرونایی که روز گذشته ویزیت کردم، به دلایلی مبتلا شده بودند که می‌توانستند انجام ندهند؛ دلایلی که ربطی به دولت و مسئولان هم ندارد. عروسی، مولودی، سفر و … رفته بودند و ۳۰ درصد هم که کلا مسافر هستند و به مشهد آمده‌اند. حالا در چنین شرایطی من یقه دولت را بگیرم؟ اصلا سیاست‌های کلان مقصر است، اما آیا من باید به عروسی بروم؟ همه جا دنبال مقصر می‌گردیم درحالی که الان در بدبختی گیر کرده‌ایم و زمانی که به بیمارستان امام رضا بیایید متوجه درد حرف‌های من می‌شوید. اصلا مسئولان مقصر هستند، الان باید خوشحال شویم؟ الان مهم این است که بیمارستان‌های ما پر و مرگ و میر هم زیاد شده است.