کد خبر : 556
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 مرداد 1400 - 18:21

بر اثر ابتلا به کرونا ؛

علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت

علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت
علی سلیمانی بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بامداد امروز پنجشنبه 21 مرداد بر اثر ابتلا به کرونا چشم از جهان فروبست.

سیدجواد هاشمی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون در این‌باره گفت: ساعت ۵ و نیم صبح بود که پزشکان هر تلاشی کردند علی سلیمانی احیاء نشد و دعوت حق را لبیک گفت.

او همچنین به مراسم خاکسپاری این هنرمند اشاره کرد و افزود: به دلیل شرایط کرونایی مراسم تشییعی انجام نمی‌شود و علی سلیمانی روز جمعه ظهر حدودِ ساعت ۱۲ در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد.

این مراسم خاکسپاری در حالی اتفاق می‌افتد که ارشا اقدسی هم روز جمعه ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان کنارِ پیمان ابدی به خاک سپرده می‌شود.

علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون چند روزی بود که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فیروزگر بستری بود و با کرونای دلتا دست و پنجه نرم می‌کرد. اولین بار علی مسعودی این خبر را در برنامه «سریالیست» مطرح کرد.

به گفته سیدجواد هاشمی، علی سلیمانی مشغول بازی در پروژه‌ای بوده که سه چهار نفر دیگر هم در آن پروژه درگیری ریه پیدا کردند.

از جمله آثاری که علی سلیمانی به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به فیلم‌های سینمایی چون بی‌پولی، نجات یافتگان، قارچ سمی، خاله سوسکه و… اشاره کرد و از جمله آثار تئاتری‌اش هم باید از کارگردانی و بازیگریش در دو اثر به نام «مردی در آینه» و «مکعب» نام برد.

علی سلیمانی در تئاترهای خنکای ختم خاطره، چشم به راه میرغضب، عزیز مایی و… هم به ایفای نقش پرداخته بود.

از جمله مجموعه های تلویزیونی این هنرمند می توان به وضعیت سفید، پایتخت ۴، سقوط یک فرشته”، داستان یک شهر و… اشاره کرد.

سلیمانی در سریال ۸۷ متر کیانوش عیاری به ایفای نقش پرداخته است که قرار بود این روزها روی آنتن باشد اما به دلیل تمرکز روی حسینیه تلویزیونی، پخشِ این سریال به زمانی دیگر موکول شد.

مرحوم سلیمانی در بیش از ۳۰ فیلم نقش داشته و علاوه بر آن فعالیت در تئاتر و تله فیلم‌ها نیز در سابقه خود دارد. از فیلم‌های شناخته شده او که در آنها به خوبی ایفای نقش کرده است می‌توان به دروازه ساعت (اثر سید جواد هاشمی)، وضعیت سفید (اثر حمید نعمت الله)، روشن‌تر از خاموشی (اثر حسن فتحی ) و دادستان یک شهر (اثر اصغر فرهادی) اشاره کرد.

بیش از همه وضعیت سفید و پایتخت در ذهن‌ها باقی ماند و البته گریم بسیار جالب و خاص سقوط یک فرشته که علی سلیمانی را بسیار به یادماندنی کرد. در سینما هم به وقت خماری محمدحسین لطیفی و البته کارگردانی اشنوگل و بازی در تنگه ابوقریب./تسنیم