کد خبر : 40
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 مرداد 1400 - 10:25

انبار خوابی در مشهد دستاورد فشار‌های اقتصادی است

انبار خوابی در مشهد دستاورد فشار‌های اقتصادی است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد گفت: فشار‌ اقتصادی، افزایش اجاره خانه و بیکاری‌ها علاوه بر راندن مردم به حاشیه شهر انبار نشینی را نیز رواج داده است. علی مراد زاده رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد گفت: انبارخوابی یک عارضه است. مردم به دلیل فشار‌های اقتصادی ناچار شده‌‌اند و بسیاری از آن‌ها به حاشیه شهر رانده

رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد گفت: فشار‌ اقتصادی، افزایش اجاره خانه و بیکاری‌ها علاوه بر راندن مردم به حاشیه شهر انبار نشینی را نیز رواج داده است.
علی مراد زاده رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد گفت: انبارخوابی یک عارضه است. مردم به دلیل فشار‌های اقتصادی ناچار شده‌‌اند و بسیاری از آن‌ها به حاشیه شهر رانده می‌شوند.
او افزود: در حاشیه شهر با افزایش اجاره خانه و بیکاری‌ها در ایام کرونا عده‌ای دیگر از مردم به ناچار انباری‌ها را با اجاره‌های اندک به جای واحد مسکونی مستقل اجاره می‌کنند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد ادامه داد: نمی‌توان از صاحبخانه‌ای ایراد گرفت که چرا انباری یا مغازه ات را به یک فرد یا خانواده برای سکونت اجاره داده ای.
مرادی بیان کرد: صاحب ملک می‌تواند بگوید ملک را از سر دلسوزی و کار خیر با اجاره ناچیز به یک خانواده اجاره داده ام. از طرفی اگر مالکان هم اجاره ندهند، این طور خانواده‌ها بی‌خانمان می‌شوند. از سوی دیگر هم مستأجر ناچار است و با انتخاب خود، انبار یا مغازه بی استفاده را برای سکونت برمی‌گزیند. / باشگاه خبرنگاران