کد خبر : 374
تاریخ انتشار : جمعه 15 مرداد 1400 - 21:57

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

وخامت حال ۲۳۶ بیمار کرونایی در گیلان | ۱۷۰۰ نفر بستری هستند

وخامت حال ۲۳۶ بیمار کرونایی در گیلان | ۱۷۰۰ نفر بستری هستند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۲۳۶ بیمار کرونایی در استان، گفت: هم اکنون هزار و ۷۳۷ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

انوش دهنادی مقدم با تشریح آخرین آمارهای کرونایی در گیلان، اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته ۳۷۷ بیمار جدید در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند.

وی با بیان اینکه روند بیماری کرونا در گیلان همچنان صعودی است، گفت: هم اکنون مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان به هزار و ۷۳۷ بیمار رسیده که رکورد بی سابقه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه حال ۲۳۶ بیمار وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: تعدادی از این بیماران منتظر خالی شدن تخت‌های آی سی یو هستند.

وی با بیان اینکه تخت‌های بیمارستانی گیلان به مرز اشباع رسیده است، اضافه کرد: بی توجهی شهروندان به وخامت اوضاع و مرگ و میر هموطنان و گیلانیان نگران کننده است.

دهنادی مقدم اضافه کرد: بسیاری از بستری شدگان کرونایی به دلیل شرکت در دورهمی خانوادگی، مراسم عروسی و ماسک نزدن در تجمعات دچار این بیماری خطرناک شده‌اند.

وی تأکید کرد: تا زمان رسیدن به استاندارد واکسیناسیون در کشور و استان شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند./ دیارمیرزا