کد خبر : 2551
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 بهمن 1400 - 11:50

تخریب بافت تاریخی شیراز به‌زودی آغاز می‌شود

تخریب بافت تاریخی شیراز به‌زودی آغاز می‌شود

تخریب بخش‌هایی از بافت تاریخی شیراز برای توسعه ساخت‌وسازهای تجاری و ساخت‌وسازهای مربوط به توسعه شاهچراغ تا دو هفته آینده آغاز می‌شود. این طرح در حالی آغاز می‌شود که در طی ۴ سال گذشته و با پیگیری‌های مستمر فعالان میراث فرهنگی و تعدادی از اعضای پنجمین دوره شورای شهر شیراز، تخریب بافت تاریخی متوقف شده

تخریب بخش‌هایی از بافت تاریخی شیراز برای توسعه ساخت‌وسازهای تجاری و ساخت‌وسازهای مربوط به توسعه شاهچراغ تا دو هفته آینده آغاز می‌شود.

این طرح در حالی آغاز می‌شود که در طی ۴ سال گذشته و با پیگیری‌های مستمر فعالان میراث فرهنگی و تعدادی از اعضای پنجمین دوره شورای شهر شیراز، تخریب بافت تاریخی متوقف شده بود اما از زمان روی کار آمدن دولت جدید، حامیان تخریب بافت تاریخی شیراز، طرح خود را دوباره به جریان انداختند.

طرح توسعه شاهچراغ که منجر به از بین رفتن بخش‌های زیادی از بافت تاریخی شیراز و خانه‌های قاجاری و زندیه می‌شود از حمایت برخی نهادها و همچنین شخص ضرغامی وزیر میراث فرهنگی برخوردار است.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جلسه‌ای که به تازگی و با حضور استاندار فارس و شماری از مقامات محلی در شیراز برگزار شد، خبر داده که اجرای این طرح تا دو هفته آینده آغاز می‌شود./آبان پرس