کد خبر : 2521
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 بهمن 1400 - 11:59

نماینده مردم کرج در مجلس:

۳۲۰۰ تن مرغ با ارز دولتی در سال گذشته ناپدید شد

۳۲۰۰ تن مرغ با ارز دولتی در سال گذشته ناپدید شد
نماینده مردم کرج از رانت برخی سودجویان در تخصیص ارز ۴۲۰۰ خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۲۰۰ تن مرغ سال گذشته از مبدا یکی از استان‌ها به کرج ناپدید و مرغ کمتری تحویل استان البرز شد.

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج از رانت برخی سودجویان در تخصیص ارز ۴۲۰۰ خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۲۰۰ تن مرغ سال گذشته از مبدا یکی از استان‌ها به کرج ناپدید و مرغ کمتری تحویل استان البرز شد.

وی در مورد مرغ‌های ناپدید شده در استان البرز عنوان کرد: در مدت زمان دو ماهه ۵ هزار تن مرغ از یکی از استان‌های معین به البرز وارد شد که متولیان امر می گویند ۱۸۰۰ تن مرغ تحویل گرفتیم و توزیع کردیم این موضوع یعنی ۳۲۰۰ تن مرغ در سال گذشته در استان البرز گم شده است.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از ابتدا قرار بود ارز ۴۲۰۰ بر سر سفره مردم برود و به تولید کمک کند، افزود: در عمل ما چنین چیزی نمی بینیم وقتی به مرغداری‌ها مراجعه می‌کنیم می‌گویند ۷۰ درصد نهاده را آزاد می‌خریم یعنی ۷۰ درصد از نهاده موجود نیست چون ما یک گرم هم نهاده به صورت آزاد در کشور نداریم و کل نهاده موجود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می‌کنیم. / تسنیم

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،