کد خبر : 2443
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 بهمن 1400 - 18:05

استان گیلان درگیر برف و باران می‌شود

استان گیلان درگیر برف و باران می‌شود

سرهنگ امیر طالبی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان: با توجه به هشدار سطح زرد و پیشبینی سازمان هواشناسی، از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواسط روز شنبه ۲۳بهمن وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف، باران و مه شدید، وزش شدیدباد در اکثر شهرهای استان پیشبینی شده که این امر وضعیت خاصی را برای سفرهای

سرهنگ امیر طالبی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان: با توجه به هشدار سطح زرد و پیشبینی سازمان هواشناسی، از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواسط روز شنبه ۲۳بهمن وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف، باران و مه شدید، وزش شدیدباد در اکثر شهرهای استان پیشبینی شده که این امر وضعیت خاصی را برای سفرهای درون و برون شهری ایجاد خواهد کرد.

رانندگان باید توجه داشته باشند که وزش باد شدید و بروز پدیده مه در خیابان بر میدان دید تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می‌شود.

در این وضعیت باید ضمن کاهش سرعت از چراغ روشن در حین تردد به منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف استفاده کنند. کاهش شدید دما موجب بروز لغزندگی در مسیر‌های کوهستانی می‌شود و رانندگی بدون درنظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات با خودروی جلویی را افزایش می‌دهد.

اطمینان از آماده بکار بودن خودرو، سالم بودن برف پاک کن، داشتن زنجیر چرخ و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر بسیار قابل اهمیت است.

از شهروندان تقاضا داریم از سفرهای غیرضرور بپرهیزند و رعایت کامل قوانین راهنمایی را مدنظر قرار دهند. / گیل خبر