کد خبر : 2419
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 بهمن 1400 - 20:11

وزیر ارتباطات:

گران‌شدن اینترنت در سال بعد حتمی است

گران‌شدن اینترنت در سال بعد حتمی است
وزیر ارتباطات گفت: آنچه مسلم است بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ ما هیچ گونه افزایش قیمت در حوزه پهنای باند و اینترنت تا پایان سال نخواهیم داشت.اما با توجه به نرخ تورم کشور در سال‌های اخیر حتماً این تعرفه‌ها باید در سال آینده بازنگری شود وگرنه حوزه ارتباطات کشور امکان سرمایه گذاری را از دست می‌دهد.

وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه‌های کوتاه مدت برای حل مشکل کیفیت اینترنت گفت: کارگروهی را مأمور بررسی موضوع کرده ایم و بخشی از گره‌های کور شبکه ثابت که زیرساخت شبکه سیار است، باز خواهد شد.

عیسی زارع پور با اشاره به بررسی اصلاح مدل اقتصادی شبکه ارتباطی کشور گفت: آنچه مسلم است بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ ما هیچ گونه افزایش قیمت در حوزه پهنای باند و اینترنت تا پایان سال نخواهیم داشت.

وی افزود: اما با توجه به نرخ تورم کشور در سال‌های اخیر حتماً این تعرفه‌ها باید در سال آینده بازنگری شود وگرنه حوزه ارتباطات کشور امکان سرمایه گذاری را از دست می‌دهد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه دوستان در حال بررسی مدل اقتصادی هستند که زنجیره تولید تا توزیع محتوا در کشور را در بر می‌گیرد، اضافه کرد: ما باید مدلی را پیش بینی کنیم که هم حوزه ارتباطات و هم مردم و تولیدکنندگان خدمات و محتوا از آن منتفع شوند.  / انتخاب

برچسب ها : ، ، ، ،