کد خبر : 2369
تاریخ انتشار : شنبه 16 بهمن 1400 - 12:04

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد :

تعلیق پروانه فعالیت رانندگان تاکسی که واکسن نزده‌اند

تعلیق پروانه فعالیت رانندگان تاکسی که واکسن نزده‌اند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تعلیق پروانه فعالیت رانندگان تاکسی که واکسن دریافت نکرده اند، خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تعلیق پروانه فعالیت رانندگان تاکسی که واکسن دریافت نکرده‌اند، خبر داد.

مرتضی ضامنی درباره این تصمیم گفت: باتوجه به مصوبات ستاد ملی کرونا محدودیت‌هایی برای افرادی که کرونا مثبت هستند و یا اصلا واکسن نزده اند مصوب شده است در همین راستا سامانه «ایران من» در مجموعه وزارت کشور فرآیند ارائه استعلام‌ها را آغاز کرده و به صورت دوره‌ای گزارش‌های آن به ما ارائه می‌شود.

وی افزود: مقرر شد آن دسته از رانندگانی که تاکنون علی رغم اینکه امکان واکسیناسیون فراهم شده، اما واکسن تزریق نکرده اند پروانه فعالیتشان تعلیق شود و این تعلیق ادامه دارد تا زمانی که اقدام کنند و در فرآیند واکسیناسیون شرکت کنند البته در حوزه تاکسیرانی درصد این افراد زیاد نیست و درحال حاضر در حدود ۴ یا ۵ درصد رانندگان هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

ضامنی ادامه داد: از هفته گذشته محدودیت‌ها و ممنوعیت فعالیت رانندگان تاکسی که واکسن نزده اند در شهر‌های مختلف اعمال شده و امیدواریم اندک افرادی که باقی مانده اند نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به سوالی درباره اعمال محدودیت در تعداد مسافران در تاکسی‌ها و سایر محدودیت‌ها برای تاکسی‌ها همزمان با پیک ششم کرونا گفت: بر اساس مصوبات ستادملی کرونا محدودیت‌های قبلی همچنان به قوت خود باقی است و شهرداری‌ها هم باتوجه به اینکه تعداد مسافر تاکسی‌ها از ۴ نفر به ۳ نفر کاهش پیدا کرده است باید مبنای محاسبه و تعیین نرخ کرایه تاکسی را برمبنای ۳ مسافر مشخص کنند تا رانندگان هم دچار زیان نشوند.

وی تاکید کرد: اگر راننده تاکسی پروتکل‌های بهداشتی از جمله سوارکردن حداکثر ۳مسافر را رعایت نکند تخلف است. مردم و مسافران هم باید در این زمینه خودشان همکاری و از سوار شدن بیش از سه مسافر ممانعت و این گونه تخلف‌ها را به سازمان‌های تاکسیرانی تحت نظر شهرداری‌ها اعلام کنند تا در اسرع وقت و با اولویت به اینگونه شکایت‌ها رسیدگی شود. / ایسنا