کد خبر : 2339
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 بهمن 1400 - 18:03

مهرشاد سهیلی بازداشت شد

مهرشاد سهیلی بازداشت شد
رییس حوزه قضایی بخش موسیان و دشت عباس گفت: در راستای نیابت قضایی صادره از استان قم مهرشاد سهیلی بازداشت شد.

عین الله نیازی فر روز سه شنبه در خصوص بازداشت سهیلی اظهار داشت: در راستای نیابت قضایی دستگاه قضایی استان قم و با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) صبح امروز مهرشاد سهیلی بازداشت و با قرار قانونی روانه زندان شد.

وی افزود: این حوزه قضایی مجری اجرای دستور نیابت قضایی بوده واز محتوای پرونده مهتم بازداشت شده مطلع نیست.

مهرشاد سهیلی در اردیبهشت سال ۱۳۸۳ در شهر موسیان که از توابع استان ایلام است به دنیا آمد.

او کودکی خود را در تنهایی و در کنار پدر و مادر گذراند تا به سن مدرسه رسید در دوران تحصیل با مشکلات شهر و مردم رنج کشیده موسیان بیشتر آشنا شد، اشتیاق کمک به مردم را در خود پیدا کرد و به کار های فرهنگی و مذهبی علاقه نشان داد.

مهرشاد سهیلی خود را برای معرفی به رسانه‌ها، «فرمانده قرارگاه حضرت ولی‌عصر (عج)» و «مدیر موسسه حضرت ولی‌عصر(عج) و موسسه امام صادق (ع)» معرفی کرده بود برای این اقدام هم به فعالیت‌های فرهنگی روی آورده و به منظور دیده شدن در فضای مجازی و رسانه‌ها پول خرج کرده تا جایی که کتابی هم از زندگی‌اش به نام «ستاره‌ای از غرب» نوشته شده است.

با توجه به گزارشاتی که در مورد این نوجوان منتشر شد ، وی حتی دیپلم هم ندارد و مدتی پیش ترک تحصیل کرده تا درسش را در حوزه ادامه دهد اما بعد از یک سال از حوزه هم انصراف داده و پس از آن پای نهادهای امنیتی هم در آن به میان آمده، از فرماندهی قرارگاه جهادی‌اش انصراف داده و یک موسسه فرهنگی را در قم اداره می‌کند. بر اساس گزارش اخیر روزنامه فرهیختگان ظرف کم‌تر از ۲ سال به گفته خودش رقمی در حدود سه تا ۶ میلیارد تومان از طریق کار جهادی و کار فرهنگی به حساب‌های موسسه و بعد هم به حساب‌های شخصی‌اش منتقل کرده است. / ایرنا

برچسب ها : ، ،