کد خبر : 2312
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 بهمن 1400 - 17:42

عضو کمیسیون تلفیق بودجه:

مصوبه خرید خدمت سربازی لغو شد

مصوبه خرید خدمت سربازی لغو شد
علی یزدی خواه عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از لغو مصوبه این کمیسیون مبنی بر خرید خدمت در لایحه بودجه 1401 خبر داد.

علی یزدی خواه عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از لغو مصوبه این کمیسیون مبنی بر خرید خدمت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

 وی گفت: این موضوع پیشنهاد کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بود که با توجه به مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح این پیشنهاد از لایحه بودجه حذف شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تاکید کرد: همچنین مصوبه معافیت مشمولان بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند فقط در کمیسیون تلفیق مطرح شده است که این مورد امکان دارد دوباره مورد مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح واقع شود و از لایحه بودجه حذف شود.

گفتنی‌است، به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود؛ همچنین مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شدند. / فارس

برچسب ها : ، ، ، ،