کد خبر : 2255
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 12:46

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

برگزاری کنسرت حرام نیست، اما باید حرمت زمان و مکان حفظ شود

برگزاری کنسرت حرام نیست، اما باید حرمت زمان و مکان حفظ شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری کنسرت حرام نیست، اما باید حرمت زمان و مکان حفظ شود،ابراز عقیده کرد: قانون نوشته شده باید برای کل کشور اجرا شود و نباید تفاوتی میان شهرهای استان خراسان رضوی و تهران باشد، اما به برخی مکان‌ها مانند شهرهای مشهد و قم باید نگاه‌های خاصی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری کنسرت حرام نیست، اما باید حرمت زمان و مکان حفظ شود،ابراز عقیده کرد: قانون نوشته شده باید برای کل کشور اجرا شود و نباید تفاوتی میان شهرهای استان خراسان رضوی و تهران باشد، اما به برخی مکان‌ها مانند شهرهای مشهد و قم باید نگاه‌های خاصی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد نیک‌بین در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که نظرش در خصوص اجرای کنسرت موسیقی در استان خراسان رضوی چیست، اظهار کرد: معتقدم قانون نوشته شده باید برای کل کشور اجرا شود و نباید تفاوتی میان شهرهای استان خراسان رضوی و تهران باشد، اما به برخی مکان‌ها مانند شهرهای مشهد و قم باید نگاه‌های خاصی صورت گیرد. باید حرمت حریم امام رضا(ع) را نگه داریم، اما اجرای کنسرت در دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی منعی ندارد.

او که به تأیید خودش سال‌ها در کنسرت‌های موسیقی داخل و خارج کشور حضور داشته و موافق برگزاری کنسرت هم است، تصریح کرد: باید حرمت‌ها در نحوه برگزاری حفظ شود، زیرا برخی مواقع حواشی کنسرت برای شهرها معضلاتی به وجود می‌آورد.

نیک‌بین خاطرنشان کرد: برگزاری کنسرت حرام نیست، اما باید حرمت زمان و مکان حفظ شود. در کشور دو نهاد مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم که در این خصوص قانون‌گذار هستند. همچنین در شهرها نهادهایی مانند شورای اسلامی شهر و شورای فرهنگ عمومی در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند که این نهادها باید برای برگزاری این مراسم‌ها باهم به توافق برسند. با این حال این‏که خلاف صریح قانون چیزی را مصوب کنیم، درست نیست. / ایسنا