کد خبر : 1858
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 مهر 1400 - 18:38

معاون علوم پزشکی گیلان:

امکان دریافت واکسن کرونا در رشت شبانه روزی شد

امکان دریافت واکسن کرونا در رشت شبانه روزی شد
معاون علوم پزشکی گیلان گفت: با افتتاح مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در رشت، امکان دریافت واکسن کووید در ‌مرکز استان، ۲۴ ساعته شد.

معاون علوم پزشکی گیلان گفت: با افتتاح مرکز شبانه روزی واکسیناسیون در رشت، امکان دریافت واکسن کووید در ‌مرکز استان، ۲۴ ساعته شد.
دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران، با اشاره به سرعت فرایند واکسیناسیون طی یک ماه گذشته اظهار کرد: با توجه به اهمیت پوشش واکسیناسیون در شهرهای بزرگ و پرجمعیت، با کمک سپاه ناحیه رشت مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید۱۹ در مرکز استان راه اندازی شده تا در هر زمانی از شبانه روز، امکان مراجعه و دریافت واکسن برای مردم مهیا باشد.
وی افزود: در حال حاضر در مرکز استان، علاوه بر مرکز شبانه روزی، مساجد و پایگاه های متعددی به ارائه واکسن به مردم می پردازند و امیدوار هستیم با فعالیت تعداد مراکز بیشتر بر سرعت اجرای واکسیناسیون در شهر رشت، بیش از پیش بیافزاییم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه علاوه بر رشت، امکان ایجاد مراکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید۱۹ در کل استان وجود دارد گفت: برای این مهم لازم است روزانه ۱۰۰ هزار دوز واکسن برای تزریق در استان در اختیار داشته باشیم که معادل دو برابر آنچه است که هم اکنون به استان تخصیص می یابد و ان شاءالله با روند صعودی واردات واکسن در نیمه دوم مهرماه، امیدوار هستیم این هدف تحقق یابد.

حیدرزاده، به تزریق بیش از یک میلیون و ۸۳۹ هزار دوز واکسن کووید۱۹ در استان گیلان اشاره کرد و افزود: با همکاری و همراهی مردم، تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۹۶ هزار دوز نوبت اول واکسن و ۵۴۳ هزار دوز نوبت دوم واکسن کووید۱۹ در استان تزریق شده است.

وی تاکید کرد: با اختصاص سهمیه واکسن از سوی وزارت بهداشت و درمان‌ در روزهای آتی، سرعت ارائه واکسن به مردم افزایش می یابد.

مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کووید۱۹ در سالن ورزشی پارس خزر واقع در ابتدای جاده سنگر، بلوار امام علی(ع)، روبروی انبار نفت آماده ارائه واکسن به شهروندان رشت است. / ایسنا