کد خبر : 1599
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 شهریور 1400 - 12:27

تاثیر داروی نقرس بر درمان کووید-۱۹

تاثیر داروی نقرس بر درمان کووید-۱۹
نتایج آزمایشات جدید نشان می دهد: داروی نقرس می تواند در درمان بیماری کووید-۱۹ نیز اثربخش باشد.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه جورجیا (UGA) در بررسی های خود دریافتند: داروی “پروبنیسید” که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست و به طور معمول مصرف آن به بیماران مبتلا به نقرس توصیه می شود، می تواند در درمان بیماری کووید-۱۹ نیز اثربخش باشد.

به گفته محققان داروی پروبنیسید دارای طیف وسیعی از ترکیب های ضد ویروسی است که می توان آن را به عنوان یکی از گزینه های اصلی مقابله با کروناویروس معرفی کرد.

محققان دانشگاه جورجیا تاکید کردند: این داروی آنتی ویروس برای همه ویروس های تنفسی RNA از جمله کروناویروس که مورد آزمایش قرار گرفتند، اثربخش بوده است.

ویروس سین‌سیشیال تنفسی (RSV)، کروناویروس و ویروس آنفلوآنزا همگی در یک فصل منتشر می شوند. نتیجه نهایی این تحقیق نشان می دهد که می توان با استفاده از این داروی خوراکی به طور بالقوه عفونت و بیماری را کاهش داد.

طبق گفته کارشناسان کلینیک مایو، نقرس یک شکل معمول و پیچیده آرتریت است و باعث حملات ناگهانی و شدید درد، ورم، قرمزی و حساسیت در یکی از مفاصل اغلب در انگشت شست پا می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، ویروس ها این طور عمل می کنند که با همکاری سلولهای بدن خودِ شخص، تکثیر یافته و ویروس بیشتری تولید می کنند. داروی پروبنیسید این روند تکثیر را محدود می کند و بنابراین مانع از آن می شود که ویروس، سلول های فرد را آلوده کند./ ایسنا

برچسب ها : ، ، ، ، ،