کد خبر : 1353
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1400 - 10:49

محکومیت به اعدام یک رمال در یزد به اتهام فساد

محکومیت به اعدام یک رمال در یزد به اتهام فساد
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با اتمام روند رسیدگی پرونده سنگین رمال دعا نویس در یزد، این مجرم به اتهام فساد به اعدام محکوم شد و اما صد افسوس که تراژدی تلخ اعتماد بیجای برخی مردم به اینگونه افراد باز می‌تواند ادامه داشته باشد.

«غلامعلی دهشیری» با اشاره به تأیید حکم اعدام این رمال از سوی دیوان عالی کشور، اظهار کرد: پس از مراجعه چند نفر از شهروندان به مراجع ضابط و دادسرا مبنی بر سوء استفاده مالی و عاطفی از آنان توسط یک فرد موسوم به فالگیر، مراتب جهت بررسی دقیق در دستور کار قرار گرفت.

وی در تشریح اعمال مجرمانه این فرد با ظاهر فریبنده، ابراز کرد: این فرد ابتدا با قرائت احادیث و بعضاً آیاتی از قران، اعتماد سوژه‌های خود را جلب می کرده و سپس به انجام اقدامات مجرمانه خویش می‌پرداخته است.

این مقام قضایی تصریح کرد: فریب مراجعه‌کنندگان به پرداخت هزینه‌های گزاف برای تخلیه انرژی‌های منفی، گاهی انجام اعمال منافی عفت به بهانه‌های واهی تحت عنوان تخلیه انرژی منفی و غیره از جمله اقدامات مجرمانه این فرد شیاد بوده است.

وی با اشاره به این مسئله که جامعه نیازمند آگاهی بیشتر است، افزود: هر یک از این مجرمین هم که دستگیر شوند، مادامی که جامعه به آن سطح از علم و آگاهی نرسد که به این گونه افراد مراجعه نکنند، باز مجرم جدیدی پیدا می شود از عواطف و احساسات پاک شهروندان سوء استفاده و آنها را به سخره بگیرد و به دنبال عملی نمودن نیات شوم خود باشد.

رئیس کل دادگستری استان با تأکید بر این که شهروندان باید بدانند در هیچ کراهتی، کرامت نیست، اظهار کرد: وقتی یک فرد نامحرم به هر بهانه‌ای مبادرت به لمس یک زن می‌کند یا به خود حق می دهد که با بهانه های واهی، نگاه مستقیم به بدن و یا برخی از جوارح زنان بکند باید مطمئن شد که حتماً ریگی به کفش دارد و یک جای کارش می‌لنگد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ مرد مسلمان و معتقدی به خود اجازه نمی‌دهد که به طور مستقیم به صورت یک زن نامحرم خیره شود، حال چگونه برخی از افراد برخی از کارهای رذیلانه و خبث باطنی فردی را می‌دیدند اما بازهم اعتماد می‌کردند و اجازه می‌دادند که او به بهانه های مختلف، نیات پلید خود را پیاده کند.

دهشیری با اشاره به سابقه این فرد خاطی، اذعان کرد: اینگونه افراد شاید به واسطه برخی از اعمال شیطانی و کثیف خود ارتباطاتی با اجنه هم داشته باشند و به واسطه این امر از برخی از امور گذشته برای جلب اعتماد سوژه های خود استفاده نمایند، اما هرگز نباید فریب این صحنه سازی ها را خورد.

وی تصریح کرد: در این پرونده چندین زن و دختر فریب این فرد را خورده‌اند و مورد باجگیری در زمینه‌های گوناگون قرار گرفته‌اند اما باید نسبت به این گونه موارد و اتفاقات مشابه به شهروندان هشدار داد که افراد برای گره‌گشایی در امور شخصی به دنبال اقدام رحمانی باشند نه اقدام شیطانی و تمسک به علوم غریبه و رمل و غیره که در برخی از آیات قرآن نیز با لحن نکوهش و عتاب آمده است.

رئیس کل دادگستری استان گفت: شهروندان بدانند اگر کار یا عملی از دایره عقل، شرع و اخلاق و امور متعارف عدول کرد، این امر یک کار ناصواب، بیهوده و صد در صد موجب خسران و ضرر دنیوی و اخروی است که نه تنها نباید به آن کار ادامه داد، بلکه باید با ارائه گزارش به مبادی ذیربط برای بررسی و رفع ریشه آن اقدام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، دهشیری یادآور شد: در این پرونده، این فرد فالگیر برخی از مراجعین خود را مورد سوء استفاده قرار داده است./ ایسنا