کد خبر : 1266
تاریخ انتشار : شنبه 13 شهریور 1400 - 16:42

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

معرفی عامل زمین‌خواری ۴۲ میلیارد تومانی به مراجع قضایی در کیاشهر

معرفی عامل زمین‌خواری ۴۲ میلیارد تومانی به مراجع قضایی در کیاشهر
سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از معرفی عامل زمین‌خواری ۴۲۰ میلیاردی در بخش کیاشهر به مرجع قضایی خبر داد و افزود: پلیس در برخورد با افراد سودجو و متصرفان اراضی ملی و طبیعی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از معرفی عامل زمین‌خواری ۴۲۰ میلیاردی در بخش کیاشهر به مرجع قضایی خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از بیت‌المال و اراضی ملی و طبیعی از اولویت‌های نیروی انتظامی است، اظهار داشت: پلیس در برخورد با افراد سودجو و متصرفان اراضی ملی و طبیعی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی در ادامه به دریافت خبر زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی در بخش کیاشهر شهرستان آستانه‌اشرفیه و رسیدگی به موضوع توسط پلیس اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقیقات و بررسی میدانی پس احراز صحت موضوع ضمن هماهنگی قضایی با کارشناسان اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، فردی ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و با دیوارکشی و ساخت و ساز اقدام به احداث شهرک مسکونی در این منطقه کرده است.

این مقام ارشد انتظامی از معرفی متهم ۵۸ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی خبر داد و بیان داشت: کارشناسان ارزش این اراضی را ۴۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی بیان داشت: با حکم قضایی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در راستای مقابله با مجرمان اقتصادی و تشدید مبارزه با زمین‌خواری در چارچوب قانون اقدام می‌کند./ دیارمیرزا