کد خبر : 1251
تاریخ انتشار : جمعه 12 شهریور 1400 - 22:32

ممنوعیت سوزاندن کاه و کلش / جریمه نقدی در انتظار متخلفان

ممنوعیت سوزاندن کاه و کلش / جریمه نقدی در انتظار متخلفان
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از ممنوعیت سوزاندن کاهش و کلش خبر داد و گفت: متخلفات علاوه بر مواجه شدن با برخورد پلیس، 2 تا 8 میلیون تومان جریمه نقدی خواهند شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از ممنوعیت سوزاندن کاهش و کلش خبر داد و گفت: متخلفات علاوه بر مواجه شدن با برخورد پلیس، ۲ تا ۸ میلیون تومان جریمه نقدی خواهند شد.
سرهنگ “مجید رسول‌زاده فرساد” با توجه به فصل برداشت برنج به آتش زدن پسماندهای طبیعی توسط عده‌ای از کشاورزان اشاره کرد و اظهار داشت: مضرات سوزاندن کاه و کلش در بلند مدت باعث کاهش عملکرد محصول به دلیل اثرات نامطلوب بر کیفیت خاک می‌شود و در نتیجه بالا رفتن مصرف کودهای شیمیایی را در پی دارد.
وی با اعلام اینکه سوزاندن کاه و کلش می‌تواند باعث وقوع حریق در اراضی مجاور شود افزود: آتش زدن بقایای بر جای مانده در مزارع کشاورزی به دلیل تهدید بهداشت عمومی و آلودگی هوا پیگرد قانونی دارد و افراد متخلف به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط وخیم و حساس مشکلات تنفسی به دلیل ویروس منحوس کرونا، دود ناشی از آتش زدن پسماندهای کشاورزی باعث بالا رفتن غلظت آلایندگی هوا شده که این موضوع برای بیماران حاد تنفسی بسیار خطرناک است.
این مقام انتظامی در پایان ضمن درخواست از کشاورزان برای خودداری از آتش زدن کاه و کلش در مزارع از برخورد پلیس با متخلفان خبر داد و تصریح کرد: برابر ماده ۲۰ قانون هوای پاک، سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی ممنوع است و متخلفان ۲ تا ۸ میلیون تومان جریمه نقدی خواهند شد. / پلیس