کد خبر : 1199
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 شهریور 1400 - 23:34

ممنوع الکاری یک پزشک بعد از مرگ ۳ مادر باردار

ممنوع الکاری یک پزشک بعد از مرگ ۳ مادر باردار
فرماندار شهرستان ازنا در استان لرستان گفت: از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان انتظار داریم که برای پزشکان متخصص با شبکه بهداشت و درمان ازنا همکاری بیشتری داشته باشند.

حشمت بهمنی اظهار کرد: شب گذشته یک مادر ۲۳ ساله برای وضع حمل به بیمارستان امام علی (ع) ازنا مراجعه می‌کند که متأسفانه فوت می‌کند.

وی ادامه داد: این سومین مادر باردار است که در یک سال گذشته بر اثر قصور پزشکی در بیمارستان امام علی ازنا حین زایمان به دیار باقی می‌شتابد. مرگ این مادر باردار به علت کوتاهی و عدم هماهنگی و نداشتن تجربه کافی توسط پزشک معالج رقم خورده است.

فرماندار ازنا گفت: پس از این اتفاق شورای تأمین شهرستان تشکیل و پیگیر ممنوع‌الکار شدن پزشک معالج شدیم و وی نمی‌تواند فعلاً فعالیت داشته باشد.

وی تصریح کرد: پیگیر علت فوت این مادران باردار هستیم، دادستان شهرستان ورود کرده و خانواده‌های متوفی هم شکایت کرده‌اند و پرونده در حال بررسی است.

بهمنی با بیان نارضایتی از کمبود پزشک متخصص در شهرستان ازنا، اضافه کرد: متأسفانه علاوه بر بحث زایمان در چندین مورد دیگر نیز کمبود پزشکان متخصص باعث حوادث ناگواری شده است.

فرماندار ازنا گفت: از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز انتظار داریم که برای پزشکان متخصص با شبکه بهداشت و درمان ازنا همکاری بیشتری داشته باشند./ ایسنا

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،