کد خبر : 1183
تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 شهریور 1400 - 14:21

کشف ۲۱۶ فقره سرقت در ماسال

کشف ۲۱۶ فقره سرقت در ماسال
فرمانده انتظامی ماسال از دستگیری 107 سارق و کشف 216 فقره سرقت در 5 ماه گذشته در اين شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی ماسال از دستگیری ۱۰۷ سارق و کشف ۲۱۶ فقره سرقت در ۵ ماه گذشته در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ “مجید تقی‌زاده” به تشریح اقدامات فرماندهی انتظامی شهرستان ماسال در ۵ ماهه گذشته از سال جاری و کشفیات مربوطه پرداخت.
وی اظهار داشت: ماسال به لحاظ دارا بودن مواهب طبیعی و گردشگری از مناطق پرتردد استان گیلان محسوب می‌شود که برای حفظ امنیت موجود و ارتقاء آن، تاکنون چندین مرحله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرا شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ماسال با بیان اینکه ماموران انتظامی بالغ بر ۱۰ کیلو و ۳۵۱ گرم موادمخدر شامل، ۷ کیلو و ۸۵ گرم تریاک، ۳ کیلو و ۲۶۶ گرم سایر مواد و ۱۹۶حقه وافور را در ۵ ماه گذشته کشف کرده‌اند بیان داشت: کشفیات موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته و در این رابطه ۳۱۷ معتاد متجاهر جمع‌آوری و ۷۵ خرده فروش موادمخدر نیز دستگیر شده‌اند.
این مقام انتظامی به کشف ۲۱۶ فقره سرقت و دستگیری ۱۰۷ سارق و معرفی آنها به مرجع قضائی در این مدت اشاره کرد و افزود: در این مدت ۲ هزار لیتر سوخت، ۴ تن و ۸۰ کیلوگرم آرد و ۵۵ تن چوب قاچاق نیز کشف شده است.
سرهنگ تقی‌زاده تصریح کرد: برابر هماهنگی‌های به‌ عمل آمده با مرجع قضائی در برخورد قاطع با متخلفان و هنجارشکنان، ۱۵۸ دستگاه خودرو و ۷۳ دستگاه موتورسیکلت به دلایل سرقتی بودن، داشتن دستور قضائی، عدم رعایت قوانین و مقررات، بی‌نظمی در عبور و مرور از جمله تخلفات حادثه‌ساز توقیف شده‌اند.
وی گفت: در این مدت هزار و ۴۳۸ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفت که از این تعداد، ۱۱۲ واحد صنفی متخلف پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد و ۱۶ قمار باز نیز دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ماسال در پایان این گفت‌وگو به برگزاری جلسات شورای معتمد پلیس و ارائه آموزش همگانی به شهروندان به منظور تنویر افکار عمومی و پیشگیری از وقوع جرم و تعامل با مسؤولان محلی، ائمه جمعه، فرماندار، بخشداران و دهیاران اشاره کرد و اذعان داشت: به منظور شنیدن سخنان مردم و رفع مشکلات انتظامی آنها در ۵ ماهه گذشته از سال جاری، ۱۰ مرحله جلسه ارتباط مستقیم با شهروندان برگزار شده است. / پلیس

برچسب ها : ، ، ، ،